Slide Cover

MobileIron, 2007 yılında Kaliforniya ABD’de kurulan ve 14.500’ü aşkın müşterisine Kurumsal Mobilite Yönetimi çözümleri sunan bir yazılım firmasıdır. MobileIron 7 yıldır üst üste Gartner’ın EMM (Enterprise Mobility Management – Kurumsal Mobilite Yönetimi) için hazırladığı Magic Quadrant raporunda lider kategorisinde yer almaktadır.

Kurumsal Mobilite Yönetimi (Enterprise Mobility Management – EMM)

Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM); kurumlara mobil cihazlarını, uygulamalarını ve içeriklerini tüm organizasyon çapında yönetimini sağlamaları için sunulan çok amaçlı bir çözümdür.

Mobil Cihaz Yönetimi (Mobile Device Management – MDM)

Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ile kurumlar çeşitli işletim sistemlerindeki (iOS, Android, Windows) mobil cihazlarının verimli bir şekilde yönetimini ve güvenliğini sağlayabilir. MobileIron ile tüm akıllı mobil cihazlarınızı yönetebilir ve aşağıdaki faydaları sağlayabilirsiniz:

  • Güvenli e-posta, otomatik cihaz konfigürasyonu ve sertifika tabanlı güvenlik
  • Kişisel verileri etkilemeden cihazdan kurumsal verilerin seçilerek silinmesi
  • Farklı işletim sistemlerindeki mobil cihazları yönetebilme yeteneği ile kullanıcıyı belirli bir işletim sistemine zorunlu kılmama

Mobil Uygulama Yönetimi (Mobile Application Management – MAM)
Mobil Uygulama Yönetimi (MAM) ile kurumlar cihazlarında kullanmış oldukları mobil uygulamaların yönetimini ve güvenliğini sağlayabilir. MobileIron ile firmanıza sağlayabileceğiniz faydalar:

  • Kurumsal uygulama mağaza kataloğunu oluşturma ve yönetimini yapma
  • MobileIron tarafından yönetilen güvenli uygulamalarda cihazın son kullanıcı kimliğini doğrulama
  • Cihazlarda kişisel ve iş uygulamaların ayrılması

Mobil İçerik Yönetimi (Mobile Content Management – MCM)

Mobil İçerik Yönetimi (MCM) ile kurumlar mobil cihazlarından kurumsal kaynaklarına güvenli bir şekilde erişim sağlayabilir. Bu konuda MobileIron ile firmanıza sağlayabileceğiniz faydalar:

  • Son kullanıcı deneyiminden ödün vermeksizin mobil cihazlarda kurumsal verinin korunması
  • İç kaynaklarda (bulut veya veri merkezi) yer alan kurumsal içeriklere güvenli erişim, içerik üzerinde not alabilme ve çalışabilme
  • E-posta eklerinin sadece yönetilen güvenli uygulamalarla görüntülenebilmesi
Müşterilerimiz Ne Diyor?